Ucz się ucz, bo nauka….

„Z nauką jest jak z wiosłowaniem pod prąd.
Skoro tylko zaprzestaniesz pracy, zaraz spycha cię do tyłu.”
– Benjamin Britten

 

PhD-graduate-007Za nami lipiec – miesiąc obron prac dyplomowych. Uczelnie wypuściły tysiące absolwentów. Wielu powie, że wypuszczono wielu bezrobotnych i niestety coś w tym jest. Absolwenci bywają rozczarowani tym, że pracodawcy nie czekają na nich z otwartymi ramionami i walizką pieniędzy, bo przecież skończyli elitarne studia. Sytuacja podobna dotyczy też osób, które od kilku lat pracowali w jednej firmie, pewni swojej posady, którą nagle stracili i nie mogą znaleźć nowej pracy. W czym tkwi problem?

Nieważne czy jeszcze studiujesz, masz posadę czy prowadzisz własną działalność – musisz się ciągle kształcić! Wyobrażasz sobie chirurga z 30-letnim doświadczeniem, który operuje wg metod z jego studenckich czasów? No właśnie. Bez względu na to jaki zawód się wykonuje powinno się postawić na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy! Można rozwijać swoje pasje na kursach, szkoleniach. Nikt nie każe kończyć 5 kierunków studiów. Na szczęście! J
Pracodawcy poszukują kandydatów z szerokim doświadczeniem, umiejętnościami. Będąc szefem dla siebie też warto dbać o samorozwój! Niekoniecznie musi się to wiązać z wysokimi kosztami! W minionym tygodniu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w dwóch cennych spotkaniach i to całkiem za darmo! Jedno dotyczyło kreowania marki osobistej, a drugie, typowo babskie spotkanie z wizażystką i przedstawicielkami firmy kosmetycznej – czyli na temat wizerunku. Może takie spotkania nie gwarantują certyfikatów, zaświadczeń, dyplomów, ale dają coś innego – wiedzę, pozytywną energię, możliwość poznania ciekawych i fajnych ludzi oraz motywację do dalszego rozwoju! Nawet nie wiecie jak pozytywnie naładowały nas oba spotkania i z jaką energią wkraczamy w nowy tydzień!

Od najmłodszych lat powinno się nam wpajać, że brak rozwoju to cofanie się w nim! Żyjemy w czasach, gdy dyplom uczelni wyższej nie gwarantuje sukcesu na rynku pracy, warto więc korzystać z wszelkich okazji do poszerzania swoich horyzontów, a możliwości jest wiele- wystarczy chcieć je znaleźć!

A od września szkolenia i spotkania również w naszej Fabryce!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>