Przyjacielski Biznes

„Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi”
– przysłowie polskie

 

Przyjaciel. Kim jest? Pewnie ilu przyjaciół, tyle definicji. Dla mnie przyjaciel to skarb. Nie, nie taki, który się wkłada do skrzyni i zakopuje w ogródku 😉 Tylko taki, o który trzeba dbać i który dba o mnie. Pytanie, z którym borykam się od kilku dni to – czy warto robić interesy z przyjacielem?

Czytając wpis Justyny Niebieszczańskiej o tworzeniu stron internetowych spotkałam się ze stwierdzeniem „Ze znajomym idź na piwo albo na kawę z ciastkiem, a stronę zleć profesjonaliście.”. Wiadomo, że ze znajomymi różnie bywa i czasem można się tej strony www nie doczekać. Ale PRZYJACIEL to PRZYJACIEL. Pomijając już temat strony internetowej, czy interesy z przyjacielem nie są trochę sportem ekstremalnym?
Z jednej strony wiesz, że jest to osoba godna zaufania- przecież znacie się długo (czasem przez większość życia), zawsze można na tą osobę liczyć, rozumiecie się bez słów. Ale czy warto ryzykować utratę przyjaciela- Skarbu, jeśli coś pójdzie nie tak?

Z tym pytaniem zostawiam Was i zachęcam do dyskusji!

 17c1e7610000deff50c4bfbf

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>