Kto z kim przystaje…

„Kto z kim przystaje, takim się sam staje”
– Przysłowie polskie

Przeciwieństwa się przyciągają, czy ciągnie swój do swego? Jakiejkolwiek teorii byśmy nie przyjęli za słuszną warto wiedzieć jakimi ludźmi dobrze się otaczać, a kogo mijać szerokim łukiem! I to zarówno prywatnie jak i zawodowo.

Każdy z nas zna kogoś, kto jest zawsze nieszczęśliwy, u kogo zawsze jest gorzej niż u nas, kogo nawet bardziej boli głowa… Wymieniać by można wiele, ale chyba już wiecie o jakim typie człowieka mówię. Jak czujecie się w jego towarzystwie? Nie da się ukryć, że ciężko o dobry nastrój po spotkaniu z taką osobą nawet jeśli przed byliśmy całkiem zadowoleni z życia.
Skrajność, której też lepiej unikać to „tornada” energii. Ale takiej mało konstruktywnej energii. Wpadną, pohałasują (najczęściej ekscytując się minionym weekendem) i znikają do czasu aż nie będą mieli „super newsa”, który zaburzy Twój spokój i poczucie, że prowadzisz całkiem satysfakcjonujący żywot. A-KYSZ! Zgiń i przepadnij duszo nieczysta!
Jest jeszcze jeden typ ludzi, którzy pojawiają się tylko wtedy, gdy czegoś potrzebują. Oczywiście, gdy mają szansę się zrewanżować za pomoc to nie odbierają telefonu i słuch po nich ginie. Z takimi też nie warto marnować czasu.

Zatem nasuwa się pytanie- Z KIM WARTO?

Zarówno negatywne jak i pozytywne nastawienie jest zaraźliwe, więc warto otaczać się optymistami. Korzystne dla naszego rozwoju będą spotkania z osobami, które mają pasje, zainteresowania. Na pewno znacie kogoś z kim spotkanie nastraja was do działania, albo chociaż poprawia humor. „Gromadzenie” takich znajomych działa motywująco i sprawia, że bardziej wierzymy w siebie i swoje możliwości. A przecież chodzi nam o to, by żyło się fajnie! Takie inspirujące osoby to skarby!
Gdzie można spotkać takich fantastycznych ludzi? Kursy, szkolenia, warsztaty, konferencje – czyli miejsca, gdzie są ludzie, którym „się chce”. Polecamy np. Festiwal Toruń z Pasją– szczegóły wkrótce!

Miejscem spotkań ludzi z masą pozytywnej energii i pomysłów jest też nasze biuro (i stół przy ekspresie do kawy 😉 Dla naszych coworkerów (i nie tylko!) organizujemy inspirujące spotkania i motywujące warsztaty. Od września „Forum Wyjątkowości” a od października kolejna seria z cyklu „Laboratorium sukcesu”.

Polecamy, zapraszamy!

Positive-friends

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>