Jak pracować efektywniej

Podziwiamy ludzi, którzy pracują dużo. Zastanawiamy się, w jaki sposób są oni w stanie pracować od rana do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. I martwimy się, że my tak nie potrafimy. Jednak należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Nie zawsze jest istotne to, ile godzin pracujemy, a bardziej, w jaki sposób wykorzystujemy czas.

coffee-1869820_1280

Jest kilka sposobów, które mogą pomóc pracować efektywniej. Warto przetestować każdy i dopasować ten, który faktycznie znacząco wpływa na poprawę jakości naszej pracy.

Czy wiesz, że 90 minut to czas, w którym nasz mózg pozwala nam się maksymalnie skupić? Warto sprawdzić te czy półtoragodzinne bloki. Należy jednak zapamiętać, że po każdej półtorej godzinie należy zrobić kilkunastominutową przerwę.

Czasami brak efektywności wynika z źle zaplanowanego planu działania, a tak naprawdę wystarczy zadać sobie tylko 3 proste pytania, aby sprawić, że łatwiej będzie nam zrealizować jakiś cel. Te pytania to: co, gdzie, kiedy. Do każdego zaplanowanego zadania warto zapisać odpowiedzi na te kilka pytań.

Czy masz odpowiednią rozgrzewkę przed ważnym lub trudnym zadaniem? Czy wiesz, że w momencie rozpoczęcia jakiegoś zadania nasz mózg nie pracuje na najwyższych obrotach? Średnio po około 25 minutach nasza produktywność wbija się na wysoki poziom. Warto wziąć to pod uwagę i na początek zrobić coś stosunkowo łatwego, aby mózg miał okazję się rozgrzać.

Planując dzień pracy warto nie tylko wypisać co mamy do zrobienia, a także zaznaczyć trudność poszczególnych zadań. W miarę możliwości zaleca się rozpocząć pracę od zadań najtrudniejszych, bo to od nich podświadomie staramy się uciec.

Stosujecie któryś z tych sposobów? A może słyszycie o nich pierwszy raz? Warto poeksperymentować i sprawdzić, który poprawi efektywność w działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>