Człowiek z własnym biurkiem i biznesem

„Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki”
Canfield Jack

 

Praca na własny rachunek na pewno jest trudniejsza niż na etacie, ale o ile bardziej satysfakcjonująca?! Jeśli możesz robić to co lubisz (a po co zakładać działalność, której nie lubisz?) i jeszcze na tym możesz zarobić, to na co czekasz?
Jeśli jednym z powodów, dla których jeszcze nie realizujesz swojego pomysłu jest brak biura i środków finansowych na jego utrzymanie- znamy rozwiązanie! A nawet dwa :)

Kącik do pracy w swoim m2

Jeśli Twój biznes marzeń to nie specjalistyczny gabinet- możesz rozpocząć w domu! Koszty ograniczają się do potrzebnego sprzętu, na którym będziesz pracować. Jest to niewątpliwie zaleta! No i zimą nie musisz odśnieżać samochodu, żeby dojechać do pracy. W ogóle oszczędzasz na dojazdach. Ale… Czy chcesz przyjmować klienta w salonie? Czy jesteś na tyle zdyscyplinowana, zdyscyplinowany (Ty i reszta domowników), aby utrzymywać w domu porządek na miarę biura? Czy w ogóle masz takie warunki mieszkaniowe? Czy potrafisz się skupić na pracy, gdy obok piętrzą się naczynia/pranie? Czy chcesz mieszkać w pracy? Czy potrafisz odciąć pracę od życia osobistego? Jeśli nie, to jest jeszcze jedno rozwiązanie!

Biurko wśród innych firm, czyli…

…coworking- biurko w przestrzeni biurowej, dzięki któremu, chcąc zacząć pracę musisz zmienić piżamę na ubranie 😉 A na poważnie, jest to dobry pomysł dla tych, którzy mają problem z motywacją do pracy w domu. Poza tym widok innych pracujących osób też mobilizuje. Wynajmując biurko masz szansę poznać innych, ciekawych ludzi. Mogą się oni okazać przydatni! Skonsultowanie problemu? Co dwie głowy to nie jedna, a co gdy jest ich więcej! A może wspólny projekt? Dlaczego nie! Przecież sam jesteś szefem i możesz decydować o tym, co i z kim chcesz zrobić.
Poza tym, za pełną infrastrukturę biurową płacisz dużo mniej niż za wynajem własnego biura, a dodatkowo jeśli potrzebujesz gabinetu na spotkanie z klientem- też możesz go wynająć na potrzebny czas! Wygląda to dużo bardziej profesjonalnie niż spotkanie w kawiarni. No i nie ma podsłuchów! 😉
A z innych zalet- sąsiedzi w końcu przestaną się zastanawiać skąd bierzesz pieniądze na opłaty, a Twoi rodzice/chłopak/dziewczyna/mąż/żona, w końcu przestaną Ci mówić, że czas najwyższy znaleźć stałą pracę od 8 do 16 😉 Dodatkowo, nie musisz wcale pracować od 8 do 16, przez 5 dni w tygodniu- gdy chcesz pracować 3 dni w tygodniu w biurze- możesz i nie płacisz za pozostałe 2 dni, czyli pozbywasz się kosztów, które generuje normalne, własne biuro.

Coworking to trochę jak zjeść ciastko i mieć ciastko– pracujesz dla siebie, ale nie w samotności.

Coworking-Cartoon

źródło obrazka: http://insight7coaching.com.au/wp-content/uploads/2013/11/Coworking-Cartoon.bmp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>